• 🚌 W piątek w ramach po egzaminacyjnego relaksu uczniowie klasy VIII wraz z młodszymi koleżankami i kolegami z klas V - VII wybrali się na wycieczkę do Poznania. Wycieczka rozpoczęła się od niełatwej próby wydostania się z pokojów zagadek, której sprostali tylko nieliczni (ale spokojnie, ostatecznie wszyscy zostali uwolnieni). 🕵🏼‍♀️ Następnie udaliśmy się w poszukiwaniu śladów początków Państwa Polskiego, od Ostrowa Tumskiego, gdzie znajduje się n
    • Nie od dziś wszyscy wiemy, że ortografia to nie taka prosta sprawa❗

🔟 maja 2024 r. w Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach odbył się XX Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas I – III. ☝️W zmaganiach wzięli udział laureaci szkolnych konkursów ortograficznych z terenu gminy Kurzętnik. Uczestnicy pisali dyktanda i rozwiązywali testy dostosowane do swojej grupy wiekowej.▶️Naszą szkołę reprezentowali: Antonina Górzyńska– uczennica klasy
    • W naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Orzeł Biały w Godle”. W przesłuchaniach wzięło udział 9 uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w repertuarze patriotycznym. Podczas gminnych zmagań naszą szkołę będą reprezentować: Kinga Cegielska, Nikola Mirosław Kaja Czajkowska Ania Zielińska Natalia Draszewska Filip Mirosław Gratulujemy i trzymamy kciuki!

• Projekt "BohaterON"

W naszej szkole po raz kolejny został zrealizowany projekt ,,BohaterON".

Głównymi celami akcji było:

• upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego,
            • promocja historii XX wieku.

Realizacja zadań odbywała się w urozmaicony sposób.

• Przeprowadzono lekcje tematyczne.
            • Stworzon

20.11.2023

20 listopada 2023 r. w grupach przedszkolnych: „Wesołe Nutki” oraz „Słoneczka" obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dokładnie dziś, 20. listopada, przypada rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. To ważne wydarzenie ma nam przypominać i zwracać uwagę na dzieci, w kontekście praw im przysługujących. Przedszkolaki dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu, mówiły o tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny. Słuchały bajek o tematyce związanej z prawami dziecka. Przedszkolaki obejrzały ciekawą i pouczającą prezentację oraz wysłuchały piosenki o swoich prawach. Uczestniczyły w różnych zabawach przybliżających im swoje prawa.

• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17.11.2023

Dnia 17 listopada 2023 r. odbył się w naszej szkole XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod nazwą "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. W tym roku uczniowie klasy piątej sprawdzali się w roli egzaminatorów i asystentów. 🟢Julia Rochewicz egzaminowała uczniów klasy II, III i IV,🟢Zuzanna Ruszczyńska uczniów klasy V,🟢Aurelia Jakielska uczniów klasy VI,🟢Liliana Sasinowska uczniów klasy VII🟢Zofia Dobies uczniów klasy VIII. 🟢Lukrecja Kroll i Wiktoria Renkel egzaminowały w szkole nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Za fotorelację odpowiedzialne były następujące osoby: Filip Mirosław, Bartosz Gruźlewski oraz Magdalena Zagórska.Nad prawidłowym przebiegiem akcji i wpuszczaniem do sali egzaminacyjnej osoby chcące wziąć udział w akcji czuwali: Cezary Goniszewski, Tymoteusz Jastrząb,Robert Jacuński,Piotr Błędowski,Jan Gawiński,Krystian Kowalski,Miłosz Lencko

• Czyściochowa Akademia Rossmann

17.11.2023

Przedszkolaki z grup przedszkolnych „Wesołe Nutki” oraz „Słoneczka” realizują program edukacyjny Czyściochowa Akademia Rossmann, który ma na celu kształtowanie dobrych nawyków higienicznych poprzez udział w zabawach edukacyjnych i konkursach. Dzieci otrzymały od firmy Jordan książeczki edukacyjne, które przybliżają najmłodszym jak dbać o zęby.

• Dzień Postaci z Bajek i Lektur

15.11.2023

Dzień Postaci z Bajek i Lektur to wyjątkowe święto, którego głównymi bohaterami są nasi ulubieńcy z dzieciństwa. W naszej szkole ten niezwykły dzień obchodzony był w środę 15 listopada. Do wspólnej zabawy włączyła się cała społeczność szkolna. Na korytarzu oraz w salach lekcyjnych mogliśmy podziwiać Pana Kleksa, Myszkę Miki, Sąsiadów, Królewny, Czarownice, Potwory oraz wiele innych postaci. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

• Wycieczka do kina

14.11.2023

14 listopada 2023 r. dzieci z punktu przedszkolnego oraz oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Kinoteatru Harmonia w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie miały okazję obejrzeć bajkę pt. „Psi Patrol”. Celem wycieczki było nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale również wdrażanie do właściwych zachowań w miejscach publicznych, integracja zespołu klasowego oraz wzbudzenie u dzieci ciekawości świata. Bajka, którą obejrzeliśmy z pewnością dostarczyła przedszkolakom wielu pozytywnych wrażeń i emocji, którymi dzieci dzieliły się między sobą w drodze powrotnej do przedszkola.

• Koncert Niepodległościowy "DŹWIĘKI WOLNOŚCI"

13.11.2023

Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się Koncert Niepodległościowy "Dźwięki Wolności". Chcąc upamiętnić 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie należący do Szkolnego Zespołu Wokalnego "Orlątka" wykonali pieśni i piosenki patriotyczne opowiadające o dziejach ojczyzny na przestrzeni lat. W słowach i nutach pieśni patriotycznych zaklęta jest opowieść o Ojczyźnie. O sile pieśni pamiętali nasi przodkowie. Polska pieśń patriotyczna zawsze dodawała sił, otuchy i nadziei. Polacy od kiedy historia pamięta śpiewali wówczas, gdy byli szczęśliwi i śpiewali wtedy, gdy było im źle. Podczas koncertu usłyszeliśmy m.in.: "Legiony", "Rotę", Uwierz Polsko", czy "Modlitwa obozową". Pieśń patriotyczna jest wciąż “żywa”, a młode pokolenie z wielkim zaangażowaniem wykonuje patriotyczny repertuar. Chwała i cześć bohaterom!

Sobota 18.05.2024