• 🚌 W piątek w ramach po egzaminacyjnego relaksu uczniowie klasy VIII wraz z młodszymi koleżankami i kolegami z klas V - VII wybrali się na wycieczkę do Poznania. Wycieczka rozpoczęła się od niełatwej próby wydostania się z pokojów zagadek, której sprostali tylko nieliczni (ale spokojnie, ostatecznie wszyscy zostali uwolnieni). 🕵🏼‍♀️ Następnie udaliśmy się w poszukiwaniu śladów początków Państwa Polskiego, od Ostrowa Tumskiego, gdzie znajduje się n
    • Nie od dziś wszyscy wiemy, że ortografia to nie taka prosta sprawa❗

🔟 maja 2024 r. w Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach odbył się XX Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas I – III. ☝️W zmaganiach wzięli udział laureaci szkolnych konkursów ortograficznych z terenu gminy Kurzętnik. Uczestnicy pisali dyktanda i rozwiązywali testy dostosowane do swojej grupy wiekowej.▶️Naszą szkołę reprezentowali: Antonina Górzyńska– uczennica klasy
    • W naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Orzeł Biały w Godle”. W przesłuchaniach wzięło udział 9 uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w repertuarze patriotycznym. Podczas gminnych zmagań naszą szkołę będą reprezentować: Kinga Cegielska, Nikola Mirosław Kaja Czajkowska Ania Zielińska Natalia Draszewska Filip Mirosław Gratulujemy i trzymamy kciuki!

• "Jestem sprawny na 6"

29.11.2023

Uczniowie klasy III reprezentowali naszą szkołę w gminnych eliminacjach turnieju sportowego "Jestem sprawny na 6". ⛹️🏃 Walka o podjum była bardzo zacięta. Ostatecznie zdobyliśmy 3 miejsce🥉. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom🥇🏆.

27.11.2023

27.11.2023r. przedszkolaki z grup przedszkolnych ”Wesołe Nutki” oraz „Słoneczka” uczestniczyły w obchodach „Światowego Dnia Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, pomarańczowe, itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Pluszowy miś” „Gummi Miś” ‘Jadą, jadą misie”. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach: ruchowych i plastycznych, rytmiczno-tanecznych. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

• Kurzętnicka Liga Szachowa

26.11.2023

25.11.2023 r. w GCK w Kurzętniku zainaugurowana została Kurzętnicka Liga Szachowa. Przewiduje się rozegranie 6 turniejów, z których pięć najlepszych wyników będzie się liczyć do końcowej klasyfikacji. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Oliwier Jakubowski i Mikołaj Wróblewski z kl. 4, Tymoteusz Górzyński - kl. 3 oraz Fabian Jakubowski - kl.1.

• Wizyta w Elblągu

24.11.2023

Uczniowie Maja Jacuńska 👩‍🎓oraz Jakub Waruszewski 👨‍🎓pod opieką rodziców wzięli udział w wykładzie "Krajobraz kulturowy Warmii, Mazur i Powiśla w obliczu transformacji energetycznej przeciwdziałającej emisjom do atmosfery" wygłoszonej przez dr Stanisław Czachorowskiego, prof. UWM w Olsztynie. W drugiej części konferencji nastąpiło wręczenie wszystkim laureatom konkursu fotografocznego dyplomów i nagród ufundowanych ze środków WFOŚiGW w Olsztynie.📸

• "Poszli w las biegać na czas"

23.11.2023

Dnia 22.11.2023 r. w Tereszewie odbyły się powiatowe biegi przełajowe pod nazwą „Poszli w las biegać na czas”. Naszą szkołę reprezentowała grupa 8 uczniów z klas II i III. W najmłodszej grupie wśród chłopców zwycięstwo odnotował Nikodem Cegielski z klasy II.W grupie klas III i IV nasi uczniowie zajęli następujące miejsca: Natalia Draszewska – 7, Filip Robaczewski – 8, Zuzanna Rezmer i Eryk Domżalski – 9, Marika Kowalska – 10, Zuzanna Kotewicz – 11, Wiktor Rochewicz – 13. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i koszulki , a zdobywcy czołowych 3 miejsc – statuetki.

• Wyjazd do teatru na spektakl "Opowieść wigilijna"

22.11.2023

22 listopada uczniowie z klasy szóstej, siódmej oraz ósmej pod opieką nauczycieli udali się do teatru w Grudziądzu na spektakl pt.: ,,Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa w reżyserii Zbigniewa Kulwickiego. Uczniowie mieli wielką przyjemność podziwiania wspaniałej gry aktorskiej. Obsada akorska: Aleksandra Perz, Oliwia Górska, Beniamin Koralewski, Zbigniew Kulwicki, Szymon Rocławski, Bartosz Bagniewski, Bez wątpienia każdy zauroczył się świetnie dobraną muzyką, za którą odpowiadał: Jędrzej Roch Rochecki. Uczniowie zachwycili się również scenografią oraz kostiumami przygotowanymi przez: Beatę Jasionek. Należy nadmienić, iż uczniowie nie spędzili czasu tylko na widowni, ale i też na deskach grudziądzkiego teatru. Uczennice zafascynowane sztuką, zapragnęły obejrzeć scenę oraz scenografię z bliska, dzięki temu spotkała je przyjemna niespodzianka - pamiątkowe zdjęcie z jednym z aktorów. Po ob

• Dzień Kredki

22.11.2023

Dzień 22 listopada przedszkolaki z punktu i oddziału przedszkolnego zamieniły w kolorowy „Dzień Kredki”. Święto to jest szczególnie związane z dziećmi. Celem zabaw było zapoznanie i utrwalenie kolorów i integracja dzieci przy zabawach dydaktycznych i muzyczno- ruchowych. Każda grupa wykonała piękne prace plastyczne związane z tym świętem.

Sobota 18.05.2024