• Psycholog szkolny

rok szkolny 2023/2024

wtorek - godz.  13.00 - 17.00

czwartek - godz.   8.30  - 12.30

konsultacje środa - godz. 15.00 - 16.00 (co 2 tygodnie)

W szkole jestem szczególnie po to,

by pomagać dzieciom, zwłaszcza

w trudnych sytuacjach życiowych.

• Do moich zadań w szczególności należy:

• Rozpoznawanie potencjalnych możliwości oraz indywidualnych potrzeb ucznia i umożliwianie ich zaspokojenia.

• Prowadzenie badań i działań diagnostycznych dotyczących uczniów, diagnozowanie potencjalnych możliwości oraz wspieranie mocnych stron ucznia.

• Wspieranie uczniów z wybitnymi uzdolnieniami.

• Diagnozowanie sytuacji wychowawczych w celu wspierania rozwoju ucznia, określenia odpowiednich form pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym działań profilaktycznych, mediacyjnych i interwencyjnych wobec uczniów, rodziców i nauczycieli.

• Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

• Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz inicjowanie różnych form pomocy wychowawczej  w środowisku szkolnym i pozaszkolnym ucznia.

• Wspieranie rodziców i nauczycieli w rozwiązywaniu problemów wychowawczych.

• Umożliwianie rozwijania umiejętności wychowawczych rodziców i nauczycieli.

Pozdrawiam i zapraszam do współpracy

Agnieszka Pielacka