• 🚌 W piątek w ramach po egzaminacyjnego relaksu uczniowie klasy VIII wraz z młodszymi koleżankami i kolegami z klas V - VII wybrali się na wycieczkę do Poznania. Wycieczka rozpoczęła się od niełatwej próby wydostania się z pokojów zagadek, której sprostali tylko nieliczni (ale spokojnie, ostatecznie wszyscy zostali uwolnieni). 🕵🏼‍♀️ Następnie udaliśmy się w poszukiwaniu śladów początków Państwa Polskiego, od Ostrowa Tumskiego, gdzie znajduje się n
    • Nie od dziś wszyscy wiemy, że ortografia to nie taka prosta sprawa❗

🔟 maja 2024 r. w Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach odbył się XX Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas I – III. ☝️W zmaganiach wzięli udział laureaci szkolnych konkursów ortograficznych z terenu gminy Kurzętnik. Uczestnicy pisali dyktanda i rozwiązywali testy dostosowane do swojej grupy wiekowej.▶️Naszą szkołę reprezentowali: Antonina Górzyńska– uczennica klasy
    • W naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Orzeł Biały w Godle”. W przesłuchaniach wzięło udział 9 uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w repertuarze patriotycznym. Podczas gminnych zmagań naszą szkołę będą reprezentować: Kinga Cegielska, Nikola Mirosław Kaja Czajkowska Ania Zielińska Natalia Draszewska Filip Mirosław Gratulujemy i trzymamy kciuki!

• Zabawy na śniegu

11.12.2023

W związku z realizacją Projektu Edukacyjnego „Klasa w terenie” przedszkolaki z grup przedszkolnych „Słoneczka” oraz „Wesołe Nutki” zrealizowały kolejne zadanie projektowe. Dzieci dbając o zdrowie i hartując organizm uczestniczyły w różnych zabawach na śniegu. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, lepiąc śnieżne budowle, rzucając śnieżkami, kopiąc tunele. Dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, była to dla nich to świetna rozrywka. Było wesoło i radośnie.

• Dzień Wolontariusza

06.12.2023

5 grudnia świętowaliśmy Dzień Wolontariusza! Z tej okazji członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu i PCK oraz Drużyny Harcerskiej przygotowali kolorowe galaretki, pierniki, świąteczną herbatkę. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcają swój czas i serce, aby pomagać innym. Wasza bezinteresowność sprawia, że świat staje się lepszym miejscem. #DzieńWolontariusza

• Odwiedziny Świętego Mikołaja w naszej szkole

06.12.2023

W mikołajkowe południe naszą szkołę odwiedzili długo wyczekiwani goście: Mikołaj w towarzystwie Śnieżynki. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały tego świątecznego gościa, a obdarowane słodkościami śpiewały, tańczyły i wręczyły Mikołajowi laurkowe podziękowania oraz chętnie pozowały do świątecznych fotografii. Z całą pewnością wizyta Mikołaja sprawiła wszystkim wiele radości. Dziękujemy Mikołajowi i Śnieżynce z Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku za wspaniałe odwiedziny.

• Szkolny konkurs piosenki świątecznej

05.12.2023

4 grudnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Świątecznej . W zmaganiach wokalnych wzięło udział 19 uczniów i przedszkolaków z naszej szkoły. Dzieci prezentowały piosenki o tematyce świątecznej. Jury w składzie: p. Sylwia Żelazna, p. Monika Cichewicz oraz p. Katarzyna Skowrońska postanowiło przyznać dzieciom nominacje do konkursów. Otrzymali je: Nikola Mirosław, Amelia Styborska kl. 3, Natalia Draszewska kl. 3, Anna Zielińska kl. 3, Filip Mirosław kl. 5. Jury wręczyło wszystkim uczniom dyplomy oraz nagrody. Laureaci konkursu będą reprezentować naszą szkołę w świątecznych konkursach pozaszkolnych. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy udanych prezentacji muzycznych!

• "Serce za Odwagę"

05.12.2023

Przedszkolaki z punktu przedszkolnego oraz oddziału przedszkolnego włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Serce za Odwagę”. Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały i wysłały kartki świąteczne dla weteranów II wojny światowej. W ten symboliczny sposób podziękowały za wielką odwagę, jaką odznaczyli się bohaterowie w czasie wojny. To dzięki nim możemy bawić się, malować, tańczyć, śpiewać i poszerzać swoją wiedzę – bez przeszkód!

• Mikołajkowy Turniej Szachowy

03.12.2023

2 grudnia 2023 r. w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lub. odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy dla uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej - klasy I-IV, starszej -klasy V-VIII. Z naszej szkoły udział brało 3 uczniów, wszyscy w grupie młodszej. Fabian Jakubowski z dorobkiem 3 punktów zajął 5 miejsce, Oliwier Jakubowski i Tymoteusz Górzyński zdobyli po 2 punkty i zajęli 8 i 9 miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, które wręczył Burmistrz Nowego Miasta Józef Blank.

Sobota 18.05.2024