Wielkanoc 2021 r.
Zachęcamy do pomocy!
„Master of Irregular Verbs”
Dnia 26 marca 2021 r. odbył się szkolny konkurs „Master of Irregular Verbs” przeznaczony dla uczniów klas VII-VIII. Sprawdzał on stopień znajomości czasowników nieregularnych w języku angielskim. W konkursie wzięło udział 28 uczniów. Bezkonkurencyjna okazała się uczennica kl. VIII Nikola Styborska, która prawidłowo i najszybciej rozwiązała test online uzyskując tytuł Mistrza Czasowników Nieregularnych. Nikoli oraz pozostałym uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Informacja dot. rekrutacji
„Prastara puszcza i oddziaływanie człowieka i zjawisk pogodowych”
Zachęcamy do udziału w konkursie „Prastara puszcza i oddziaływanie człowieka i zjawisk pogodowych” - wykonanie prezentacji na temat oddziaływania człowieka i zjawisk pogodowych na Puszczę Białowieską. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Termin do 23 kwietnia 2021 roku. ZGŁOSZENIA DOKONUJE RODZIC, POPRZEZ STRONĘ INTERNETOWĄ. WIĘCEJ INFORMACJI POD LINKIEM https://puszcza.tv/aktualnosci/1609/konkursy-dla-uczniow-szkol-podstawowych-z-terenu-calej-polski REGULAMIN KONKURSU https://puszcza.tv/storage/na%20www/W3_Prastara_puszcza_i_oddzia%C5%82ywa.pdf
„Sleeveface – czyli ubierz się w książkę”
Zapraszamy do galerii prac konkursowych „Sleeveface – czyli ubierz się w książkę”. Rozstrzygnięcie konkursu niebawem.
8
Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa
Сказки на русском языкe
W ramach akcji „Сказки на русском языкe” („Bajki po rosyjsku”) uczniowie: Nazar Kovalenko kl. III, Aniela Kozicka kl. VII oraz Karolina Dobucka kl. VII przeczytali swoim młodszym kolegom/koleżankom bajki w języku rosyjskim.
"Ziemia się liczy", czyli Ziemia w liczbach
12 marca 2021 obchodziliśmy Dzień Matematyki. Uczniowie klasy V na lekcji online matematyki, poprzez zabawę, świętowali ten szczególny dzień. Pamiętajmy, że Dzień Matematyki nie jest kierowany do wybitnie uzdolnionych dzieci. Dzień Matematyki ma pokazać wykorzystanie matematyki wszystkim uczniom. Rozwiązywanie zadań miało sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania, które zostały przygotowane, wymagały nie tyle wiedzy matematycznej jak otwartego umysłu i chęci do zabawy matematyką. Tegoroczny Dzień Matematyki obchodziliśmy pod hasłem: ,,Ziemia się liczy, czyli Ziemia w liczbach”.
Przesunięcie zawodów matematycznych
"Master of Irregular Verbs"
Konkurs "Świetlik"
Uczniowie: Bartosz Gruźlewski z klasy II oraz Juna Tausend z klasy V, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych ,,Świetlik". Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego.
Konkurs Świetlik został objęty Honorowym Patronatem przez Jego Magnificencję Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego
prof. dr hab. med. Wojciecha Nowaka. Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.
Dzień Kobiet
Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom pragniemy złożyć serdeczne życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji z osobistych i zawodowych sukcesów. Oby każdy dzień był dla Was wyjątkowy i oby nigdy nie zabrakło Wam powodów do uśmiechu.
"BohaterON - włącz historię!"
Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim otrzymała podziękowanie za udział w V edycji ogólnopolskiej kampanii z zakresu edukacji historycznej i patriotycznej "BohaterON - włącz historię!".
Za pośrednictwem kampanii promowaliśmy patriotyczne postawy i tożsamość narodową w Polsce oraz poza jej granicami. Przez cały rok tworzyliśmy w szkole wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach.
Dziękujemy za wyróżnienie!
HISTORIE ukryte w kamieniach
Dzień Dinozaura
26 luty to Dzień Dinozaura. W tym dniu dzieci z punktu przedszkolnego obchodziły święto znanych prehistorycznych stworzeń. Dzieci oglądając prezentację multimedialną poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły, jak wyglądały i dlaczego wymarły. Słuchały odgłosów najbardziej znanych i odnajdywały je na obrazkach. Następnie przedszkolaki wykonywały różne zadania: rozwiązywały zagadki, przeliczały dinozaury, segregowały, układały puzzle. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne – kolorowe dinozaury.
11
Nauka zdalna w klasach I - III
od 27 lutego br.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Żołnierze Wyklęci, Żołnierze Niezłomni.
Kim byli? Byli to żołnierze podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR w latach 1944-1963. Nie złożyli broni, nadal bili się o naszą wolność i niepodległość. Nazywano ich zdrajcami, bandytami i robiono wszystko, aby wymazać ich z pamięci narodowej.
W 1945 r. w lesie przebywało 13-17 tys. osób, w 1946 r. 6600-8600, zaś po amnestii, w latach 1947-1950, przez oddziały przewinęło się do 1800 partyzantów. Po 1950 r. walkę z bronią w ręku kontynuowało jeszcze 250-400 osób. Ostatni członek ruchu Józef Franczak „Lalek” – zginął w obławie w 1963 roku.
Od 1 marca 2011 r. obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, który jest obchodzony co roku.
Śpiewa: Maria Gruźlewska kl. VI
#DzieciUcząRodziców
Po raz kolejny w klasach I-III odbyły się zajęcia z realizacji programu #DzieciUcząRodziców. Tym razem uczniowie omawiali tematykę pt. „Kosmiczna Przygoda”. Poznali pojęcia kosmos i wszechświat, dowiedzieli się czym jest „Droga Mleczna”, poznali planety Układu Słonecznego. Wiedzą, kim był Mikołaj Kopernik oraz poznali sylwetkę jedynego Polaka Mirosława Hermaszewskiego, który poleciał w kosmos.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji:
https://drive.google.com/.../1GNhNi0rm74KNrYwRDdI.../view...
Komunikat Dyrektora Szkoły Podstawowej w sprawie kryteriów naboru do przedszkola na rok szkolny 2021/2022
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie