Turniej BRD - eliminacje powiatowe
- 12Turniej BRD, eliminacje powiatowe w Szwarcenowie,29.04.2025 r.W Szwarcenowie ,gmina Biskupiec, odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. startowały w nich zwycięzcy eliminacji gminnych. Turniej odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych; grupa młodsza – kl.IV - V, grupa starsza – kl.VI – VIII. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Marika Kowalska, Anna Zielińska, Oliwier Jakubowski, Mikołaj Wróblewski. Uczestnicy rywalizowali w 3 konkurencjach: test wiedzy z zakresu ruchu drogowego, jazda rowerem na torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Po podsumowaniu wyłoniono zwycięzców. Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce i będzie reprezentować powiat nowomiejski w finale wojewódzkim w Olsztynie. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem młodszej grupy został Oliwier Jakubowski. W nagrodę zawodnicy otrzymali vouchery do sklepu ze sprzętem elektronicznym. Opiekunem drużyny jest R. Krajnik. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim.
Loteria fantowa
Kwiecień - miesiącem książki
- 10
Podsumowanie projektu „Kwiecień – Miesiącem Książki”
W naszej szkole kwiecień 2025 r. był wyjątkowym czasem promowania czytelnictwa i odkrywania radości płynącej z lektury.
W ramach akcji „Kwiecień – Miesiącem Książki” zostało zrealizowanych sporo wydarzeń, które zaangażowały zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Każdy tydzień obfitował w wiele literackich wyzwań, zabaw i inspirujących spotkań z książką.
Oto, co działo się w poszczególnych tygodniach:
TYDZIEŃ I – Daj się zaskoczyć:
- Czytelniczy łańcuch
- Zaczytana przerwa
TYDZIEŃ II – Aktywne czytelnictwo:
- Quiz literacki dla dorosłych („Czy wiesz, skąd pochodzą te cytaty?)
- Teraz czytamy
- Klasowe top listy książek
- Bitwa na książki (zwyciężyły pozycje: „O psie, który jeździł koleją” R. Pisarskiego (wśród uczniów klas I-III) i „Magiczne drzewo” A. Maleszki (wśród uczniów klas IV-VIII))
TYDZIEŃ III – Książka lekarstwem na wszystko:
- Polecajki i rekomendacje rówieśnicze
- Książkowa Klinika i Szpital dla książek (naprawianie egzemplarzy w szkolnej bibliotece)
- Dzień Książki i Praw Autorskich
TYDZIEŃ IV – Finałowe świętowanie:
- Książkowe graffiti
- Tablica informacyjna „Czytając książki...”
- Sleeve face (etap szkolny)
Pani bibliotekarka dziękuje wszystkim za aktywny udział w miesiącu pełnym literackich emocji.
234. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Dziś uczciliśmy 234. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja – ustawy rządowej, która stała się jednym z najważniejszych dokumentów w historii Polski. Konstytucja miała wzmocnić naszą Ojczyznę po pierwszym rozbiorze oraz stworzyć prawne podstawy do przekształcenia jej w państwo silne i nowoczesne. Była ta pierwsza konstytucja w Europie, druga na świecie. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wcielili się w swoje role, dzięki czemu dali piękne świadectwo pamięci i szacunku dla przeszłości. Zespół wokalny zaprezentował piosenki znakomicie oddające atmosferę tego radosnego święta. Pani Dyrektor Anna Błaszkowska podkreśliła, że nasze spotkanie to kolejna ważna, żywa lekcja historii, a następnie podziękowała wszystkim, którzy wzięli udział w jej przygotowaniu.
7Harcerze minutą ciszy i zapaleniem światła czczą pamięć osób, które przyczyniły się do tego,że dziś możemy żyć w wolnym ,suwerennym państwie.
Turniej Wiedzy Pożarniczej, eliminacje powiatowe, Kurzętnik, 25.04.2025 r.
25.04.2025 r. w Restauracji Ośrodka Kurza Góra w Kurzętniku odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem konkursu jest popularyzacja zagadnień z zakresu ochrony przeciwpożarowej, w tym znajomość przepisów, wiedzy na temat techniki pożarniczej, historii ruchu strażackiego. W eliminacjach uczestniczyli zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w eliminacjach gminnych. Zgodnie z regulaminem uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: grupa I – uczniowie klas I - IV, grupa II – uczniowie klas V – VIII, grupa III – uczniowie szkół ponadpodstawowych. Nasza szkołę reprezentowali: w grupie młodszej – Kornelia Ulkowska, w grupie starszej – Jan Goniszewski. Kornelia w swojej kategorii uplasowała się na pierwszym miejscu i awansowała do finału wojewódzkiego, Janek zajął piąte miejsce. Obojgu reprezentantom należą się podziękowania i uznanie za poświęcenie wielu godzin na przygotowania do turnieju. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem R. Krajnika.
Turniej "Sprawny Maluch"
- 16
TURNIEJ REKREACYJNY "SPRAWNY MALUCH"
W dniu 25 kwietnia 2025 roku grupa dzieci sześcioletnich z oddziału przedszkolnego wzięła udział w turnieju rekreacyjnym "Sprawny Maluch" zorganizowanym przez Pana Ryszarda Krzemieniewskiego w Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. Do turnieju przystąpiło 19 drużyn z terenu powiatu nowomiejskiego. Celem turnieju było: propagowanie zdrowego stylu życia przez aktywne spędzanie czasu, rozwijanie sprawności fizycznej dzieci, tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole, wdrażanie do przestrzegania reguł w zawodach sportowych. Po zakończonym turnieju każda drużyna otrzymała pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody.
Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i wsparcie.
Dzień Książki i Praw Autorskich
- 6
Dnia 24 kwietnia 2025 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Celem było promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie świadomości zawodowej i konieczności współpracy wielu osób w procesie powstawania książki. W tym dniu dzieci z grup przedszkolnych „Wesołe Nutki” oraz „Słoneczka” miały okazję poznać etapy powstawania książki, poznały znaczenia różnorodnych nowych słów takich jak: ilustrator, biblioteka, czytelnia czy wydawnictwo oraz poznały zasady szanowania książek. Przedszkolaki poznały jakie są rodzaje książek. Dzieci rozwiązywały zagadki, oglądały prezentację multimedialną ,, Dzień Książki". Na zakończenie wykonały zakładkę do książki.
Warsztaty z zakresu profilaktyki uzależnień
24.04.2025 r. w naszej szkole odbyły się wyjątkowe warsztaty dla uczniów klas VII-VIII z zakresu profilaktyki uzależnień, które poprowadziła pani Elwira Lelental- pedagog, terapeutka, emerytowana nadkomisarz i kierownik sekcji d/s zwalczania przestępczości narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. jej ogromne doświadczenie zawodowe oraz bezpośredni styl prowadzenia zajęć sprawiły, że spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję nie tylko posłuchać prawdziwych historii z życia osób uzależnionych, ale także zrozumieć mechanizmy prowadzące do uzależnień oraz skutki, jakie one niosą- zarówno w wymiarze fizycznym jak i psychicznym oraz społecznym. Pani Elwira nie bała się poruszać trudnych tematów, mówiła szczerze i z pasją dzięki czemu udało jej się nawiązać autentyczny kontakt z młodzieżą.
Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniom, jak ważne są świadome wybory oraz jak wiele zależy od podejmowanych decyzji. Prowadząca podkreśliła również rolę wsparcia ze strony rówieśników, rodziny i nauczycieli w przeciwdziałaniu uzależnieniom.
Dziękujemy Pani Elwirze Lelental, za inspirujące spotkanie oraz ważną lekcję życia. Mamy nadzieję, że to wydarzenie stanie się impulsem do dalszych rozmów na temat zdrowego stylu życia i odpowiedzialności za własne wybory.
Warsztaty zostały zorganizowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającą w Gminie Kurzętni
Turniej warcabowy, Gwiździny, 24.04.2025 r.
- 7
24.04.2025 r. w Gwiździnach odbył się XIV Powiatowy Otwarty Turniej Warcabowy Szkół Podstawowych. Uczestniczyło 6 reprezentacji z terenu powiatu i dodatkowo spoza powiatu – reprezentacja szkoły w Tuszewie. Zgodnie z regulaminem drużyny składały się z 4 zawodników, wśród których musiała być co najmniej jedna dziewczyna. Nasza szkołę reprezentowali: warcabnica 1- Jan Goniszewski, warcabnica 2 – Marek Dobucki, warcabnica 3- Bartłomiej Domżalski, warcabnica 4 – Oliwia Haska. Grano systemem drużynowym „każda drużyna z każdą”. Po rozegraniu 5 kolejek wyłoniono zwycięska drużynę i najlepszych graczy na poszczególnych planszach. Nasza drużyna uplasowała się na 3 miejscu, zwyciężyła reprezentacja Tuszewa przed Radomnem. Gratulujemy, zawodnikom życzymy dalszych sukcesów w tej dyscyplinie . Organizatorzy zapowiedzieli kontynuację tego turnieju z wieloletnią tradycją, którą przerwała pandemia koronawirusa.
Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole
Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia. W naszej szkole obchodziliśmy go 23 kwietnia ze względu na wiosenną przerwę świąteczną. Świętowanie rozpoczęły dzieci w przedszkolu. Wszystkich od samego rana powitały kolorowe gazetki na holach szkolnych , które pełne były wartościowych i ciekawych informacji na temat „Dnia Ziemi”, co szkodzi naszej planecie, jakie są tego i mogą być w przeszłości skutki oraz, co każdy z nas może zrobić, aby je ograniczyć. Uczniowie klas I-III wyruszyli na sprzątanie okolic wokół szkoły dokonując obserwacji pięknej wiosennej „szaty” naszej planety. Po powrocie każdy uczeń mógł zawiesić zielone serduszko na gazetce szkolnej jako potwierdzenie szacunku i troski dla Ziemi. Klasy IV-VIII rozmawiały oraz oglądały prezentacje i filmy o tej tematyce na zajęciach z wychowawcą. Na zajęciach świetlicowych uczniowie posadzili piękny krzew w ogrodzie szkolnym, który będzie przypominał nam cały rok o tym ważnym dniu. Obchody Dnia Ziemi były w naszej szkole bardzo ciekawe i włączyła się w nie cała społeczność szkolna.
DZIĘKUJEMY!!!
Pamiętajmy, że Ziemia to nasz dom i musimy o nią dbać.
11
Dzień Ziemi w przedszkolu
- 6
DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU Dnia 23 kwietnia 2025 r. w grupach przedszkolnych obchodziliśmy Dzień Ziemi. Celem zabaw było kształtowanie świadomości ekologicznej - jak postępować, aby chronić środowisko naturalne. Przedszkolaki poszerzały wiedzę na temat zagrożeń i sposobów dbania o środowisko poprzez różne zabawy. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach edukacyjnych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Śpiewały piosenki ekologiczne i bawiły się przy nich. Rozwiązywały zagadki, układały wyrazy. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne odzwierciedlające tematykę dnia. Najważniejszy wniosek jaki zapamiętaliśmy z naszych zajęć jest taki, że każdy z nas, duży czy mały, musi dbać o środowisko naturalne.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
Dnia 23 kwietnia 2025 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „WIELKANOCNE ZWIERZAKI”. Konkurs skierowany był do dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego. Celem konkursu było: kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie wyobraźni plastycznej i kreatywności, doskonalenie sprawności manualnej.
Komisja konkursowa przyznała uczestnikom następujące miejsca:
I miejsce: Alicja Beszczyńska
II miejsce: Miłosz Wiśniewski
III miejsce: Jacek Mowiński
Wyróżnienia: Weronika Beszczyńska i Sara Wróblewska.
Pani Dyrektor Anna Błaszkowska wręczyła wszystkim dzieciom nagrody oraz dyplomy.
Życzenia wielkanocne
"Uruchom serce bliźniemu" 🫶
1️⃣6️⃣ kwietnia 3 uczniów naszej szkoły Roksana Karbowska, Alicja Mirosław i Bartłomiej Domżalski wzięło udział w wojewódzkim konkursie „Uruchom serce bliźniemu”❤️.
❗Łącznie brało udział 378 uczniów z 126 szkół podstawowych. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, praktycznych umiejętności z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej niemowląt, dzieci i dorosłych.🆘
Wycieczka do Kaczego Bagna
- 48
Dnia 16 kwietnia 2025 r. dzieci 3-4-5-6-letnie wzięły udział w wycieczce do Kaczego Bagna -Miejsce Inicjatyw Pozytywnych. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach kulinarnych – wykonały fasolkowe babeczki. Następnie uczestniczyły w kreatywnym torze przeszkód „Poplątanie z popnączeniem”. Obejrzały spektakl teatralny pt. „Jaś i Wielkanocna Fasola”. Po skończonych zajęciach czekały na dzieci pyszne kiełbaski z grilla. Wycieczka przedszkolaków była też okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Wszystkie aktywności zapewniły dzieciom niezapomniane wrażenia, emocje i wyposażył w nowe umiejętności.
Easter Egg Hunt
🐣 W naszej szkole z radością pielęgnujemy tradycje świąteczne, dlatego co roku organizujemy dla uczniów wiosenną zabawę "Easter Egg Hunt" – czyli poszukiwanie wielkanocnych jajek.
🐣 To pełna radości i uśmiechu gra, podczas której dzieci szukają kolorowych jajek ukrytych w szkolnym ogrodzie 🌷. Zabawa nie tylko integruje uczniów, ale także rozwija spostrzegawczość i współpracę w grupie.
Na zakończenie wszystkie dzieci zostały poczęstowane pysznymi czekoladowymi jajeczkami – to słodkie zwieńczenie wspólnej zabawy sprawiło wszystkim wiele radości! 🥰
Cieszymy się, że możemy wspólnie tworzyć niezapomniane wspomnienia w duchu wielkanocnej tradycji!
Happy Easter! 🐰
Słodkie warsztaty z KGW
- 16
14. kwietnia 2025 r., w naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe warsztaty kulinarne, podczas których dzieci piekły rogaliki razem z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich z Brzozia Lubawskiego.
Na początku spotkania wszystkich zebranych serdecznie przywitała Pani Dyrektor Anna Błaszkowska, dziękując za przybycie i zaangażowanie w pielęgnowanie lokalnych tradycji. W wydarzeniu uczestniczyły Przewodnicząca KGW - Pani Mariola Baran oraz Zastępca Przewodniczącej, Pani Justyna Kołakowska. Podczas spotkania Panie z Koła Gospodyń Wiejskich opowiedziały przedszkolakom, czym zajmuje się ich organizacja. Dzieci dowiedziały się, jak KGW pielęgnuje lokalne tradycje, dba o kulturę ludową i organizuje różne wydarzenia dla społeczności. Następnie przyszedł czas na wspólne pieczenie. Dzieci z zapałem pomagały przy przygotowywaniu ciasta, nadziewały rogaliki marmoladą, a na koniec dekorowały je według własnego pomysłu. Było słodko, kolorowo i bardzo wesoło! Warsztaty zakończyły się wspólną degustacją – rogaliki smakowały wyśmienicie.
Serdecznie dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za obecność, życzliwość i przekazaną wiedzę.
Kiermasz wielkanocny
Turniej piłki nożnej o Puchar Tymbarku
- 3
11.04.2025 w Marzęcicach odbyły się eliminacje gminne w piłce nożnej o Puchar Tymbarku. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców w kategorii U 10 , rocznik 2015 i młodsi. Drużyna rozegrała dwa mecze. Po zaciętej walce uległa rywalom z Kurzętnika 2:3, w następnym pojedynku pokonała Marzęcice 1:0 i ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu. Należy podkreślić waleczność naszych reprezentantów, którzy walczyli do ostatnich sekund gry. Naszą szkołę reprezentowali: Nikodem Cegielski, Nikodem Czepek, Mikołaj Kordalski, Ignacy Kulwicki, Adam Patalon, Jan Przybyłowski, Nikodem Wolarz.
Targi Edukacji i Pracy
10 kwietnia uczennice klasy VIII uczestniczyły w Targach Edukacji i Pracy, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Mrocznie🏫. W wydarzeniu uczestniczyło wiele szkół ponadpodstawowych, firm z różnych branż oraz instytucji, które prezentowały swoją ofertę edukacyjną i zawodową💇👮👩🍳👨🚒👩🌾👩💼.
Targi były doskonałą okazją do zdobycia informacji pomocnych w planowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Wielu uczniów skorzystało z możliwości zadawania pytań i zbierania materiałów informacyjnych, które pomogą im w świadomym wyborze przyszłości👩🎓👨🎓.
Archiwum Aktualności