• W naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Orzeł Biały w Godle”. W przesłuchaniach wzięło udział 9 uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w repertuarze patriotycznym. Podczas gminnych zmagań naszą szkołę będą reprezentować: Kinga Cegielska, Nikola Mirosław Kaja Czajkowska Ania Zielińska Natalia Draszewska Filip Mirosław Gratulujemy i trzymamy kciuki!

22.02.2024

22.02.2024r. pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników naszej szkolnej przez panią dyrektor Annę Błaszkowską.

Uczniowie pięknie przygotowali się do tej uroczystości. Pracując w grupach, doskonalili technikę czytania. Indywidualnie wykonali ilustracje do ulubionych już książek.

Otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zbiór opowiadań „Wnuczka antykwariusza” z Instytutu Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Znajdą tam utwory do samodzielnej lektury oraz do czytania wspólnie z najbliższymi.

• Z wizytą w kinie

22.02.2024

22 lutego 2024 roku uczniowie z klasy trzeciej, czwartej, piątej oraz szóstej udali się do nowomiejskiego kina ,,Harmonia", by obejrzeć projekcję filmu ,,Akademia pana Kleksa" w reżyserii Macieja Kawulskiego. Film przeniósł wszystkich widzów w cudowny świat przepełniony magią, fantazją, gdzie baśniowe przygody pozwoliły każdemu poprzez wyobraźnię stać się uczestnikiem niesamowitych wydarzeń. Niebanalna muzyka oraz wspaniała gra aktorska bez wątpienia umocniła doznania wszystkich oglądających. Przygody Ady Niezgódki, Alberta i pozostałych kompanów z akademii na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów. Po obejrzeniu tego filmu wszyscy uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i z całą pewnością mają apetyt na kolejny seans filmowy. A jakie przykładowe przesłania filmu? Nie można pozwolić, aby strach Cię ograniczał. Empatia jest istotna w ludzkich relacjach. Każdy konflikt można roz

• Bezpieczne surfowanie w sieci

20.02.2024

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu podjęliśmy szereg działań i inicjatyw. Nauczyciele przeprowadzili kampanię informacyjną, zajęcia edukacyjne konkursy, zapewnili także materiały edukacyjne poświęcone ważnym zagadnieniom, takim jak dezinformacja, hejt, media społecznościowe, sztuczna inteligencja, dotyczące bezpieczeństwa młodych internautów w sieci. Uczniowie wypełniali ankiety "Czy możesz być uzależniony od mediów społecznościowych?" W klasach I-III wykonywali prace plastyczne na temat: "Bezpieczeństwa w sieci." Uczniowie klas IV-VIII przygotowali prezentację: "Bezpieczny Internet." Natomiast rodzicom została udostępniona prezentacja: "Problem uzależnień od gier i świata wirtualnego u dzieci. Na co zwrócić uwagę?" Za realizację przedsięwzięć i koordynacje odpowiedzialni byli pan Zbigniew Osmański - informatyk i pani Hanna Makowska pedagog. Promowanie bezpiecznego i świadomego korzyst

• Wystawa drzew genealogicznych klasy II

19.02.2024

Dnia 16 lutego uczniowie klasy II zorganizowali wystawę drzew genealogicznych swoich rodzin. Projekt okazał się doskonałą okazją poznania swoich przodków, często o kilka pokoleń wstecz. Okazało się, że niektórzy uczniowie mają wspólne korzenie. Prezentacja wywołała wiele emocji . Gratulujemy wszystkim uczniom zaangażowania w wykonanie tych pięknych prac!

• Warsztaty profilaktyczne

16.02.2024

W trosce o młodzież, wiedząc, że profilaktyka jest jednym z najlepszych sposobów zapobiegania sytuacjom trudnym, dzięki uprzejmości CUS w Kurzętniku gościliśmy w naszej szkole panią Elwirę Lelental. Pani Lelental z wykształcenia jest pedagogiem i prawnikiem, zawodowo emerytowana nadkomisarz i kierownik wydziału do zwalczania przestępczości narkotykowej. Prezes fundacji "Nowe Życie", specjalista psychoterapii uzależnień. Pani Lelental przeprowadziła prelekcję dla uczniów klas 7 i 8 na temat skutków prawnych i zdrowotnych zażywania substancji psychoaktywnych. Następnie odbyły się prelekcje, z których mogli skorzystać rodzice i nauczyciele. Dzięki doświadczeniu, wiedzy prelegentki zarówno uczniowie, jak i osoby dorosłe mogły wziąć udział w ciekawych zajęciach, które pozwoliły poszerzyć wiedzę z powyższego zakresu. Dziękujemy!

14.02.2024

Walentynki to dzień miłości i przyjaźni. Dla uczniów naszej szkoły ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem. Celem tego dnia było zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom (kolegom, koleżankom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły). Już od samego rana po szkole kursowała walentynkowa poczta – roznoszone były walentynkowe karteczki, liściki, lizaki, oczywiście z serduszkami! Wśród społeczności szkolnej królował kolor czerwony.

• Poczta walentynkowa

13.02.2024

Nasza skrzynka na listy już czeka ❤️ Dziś i jutro można wrzucać do niej listy.Spraw komuś radość - skorzystaj z poczty walentynkowej i wyślij list swojemu przyjacielowi, przyjaciółce czy sympatii 💌💋

Środa 08.05.2024