• W naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Orzeł Biały w Godle”. W przesłuchaniach wzięło udział 9 uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w repertuarze patriotycznym. Podczas gminnych zmagań naszą szkołę będą reprezentować: Kinga Cegielska, Nikola Mirosław Kaja Czajkowska Ania Zielińska Natalia Draszewska Filip Mirosław Gratulujemy i trzymamy kciuki!

• Gminny Konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III

15.03.2024

15 marca 2024 r w SP im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach odbył się "Gminny Konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III "Dobre Wychowanie". Zadanie konkursowe polegało na prezentacji wiersza o tematyce konkursowej. Naszą szkołę reprezentowali: Nikola Draszewska, Antonina Górzyńska z klasy I, drugoklasiści Maria Jakielska, Jan Przybyłowski i z klasy III Natalia Draszewska i Kornelia Ulkowska. Wszyscy uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Antonina G. i Kornelia U. zdobyły III miejsce, a Marysia J. uzyskała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• Tytuł laureata i finalisty

15.03.2024

Wspaniałe wieści z naszej szkoły! Juna Tausend sięgnęła po tytuł laureata w konkursie z języka niemieckiego. Piotr Rogowski uzyskał tytuł finalisty w konkursie z matematyki. Konkursy były organizowane przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty! Gratulujemy Junie i Piotrowi niezwykłych osiągnięć oraz ciężkiej pracy, która zaowocowała tym fantastycznym sukcesem! #SukcesNaszychUczniów #JesteśmyDumni

• Dzień Dinozaura

26.02.2024

Dnia 26 lutego 2024 r. dzieci z grup przedszkolnych „Wesołe Nutki” oraz „Słoneczka” obchodziły „Dzień Dinozaura”. Na podstawie teatru cieni przedszkolaki poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły, jak wyglądały i dlaczego wymarły. Dzieci wykonywały różne zadania: rozwiązywały zagadki, przeliczały dinozaury, dobierały w pary, brały udział w zabawach badawczych oraz ruchowych. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne związane z dinozaurami.

• Dzień Myśli Braterskiej

25.02.2024

22 lutego obchodzimy Dzień Myśli Braterskiej. Jest to święto harcerzy na całym świecie. W tym roku obchody Dnia Myśli Braterskiej odbyły się w Szkole Podstawowej w Nowym Grodzicznie, gdzie spotkali się wszystkie zuchy, harcerze oraz zaproszeni goście. Swoją obecność zaznaczyła także drużyna harcerzyka z Brzozia Lubawskiego. Na początku spotkania została przypominana postać Roberta Baden -Powella, założyciela ruchu skautowego. Następnie nadszedł czas na życzenia, wręczenie podziękowań oraz podsumowania pracy Nowomiejskiego Hufca w 2023 roku. Nie zabrakło harcerskich pieśni przy świeczkowisku oraz pląsów.

• Przedstawienie "Trzy Świnki"

23.02.2024

Dnia 23 lutego 2024 r. dzieci z punktu przedszkolnego oraz oddziału przedszkolnego obejrzały przedstawienie pt. „Trzy świnki”. Na początku dzieci przypomniały zasady prawidłowego zachowania podczas przedstawienia. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały spektakl, który bardzo im się spodobał. Na koniec były wielkie brawa. Urocze przedstawienie o trzech świnkach nauczyło nas, że to co w życiu ważne, wymaga przemyślenia i zaangażowania a ciężka, sumienna praca naprawdę się opłaca.

Środa 08.05.2024