Zapraszamy do zapoznania się z plakatami informacyjnymi odnośnie profilaktyki koronawirusa.
Profilaktyka.
ZABAWY Z PHOTONEM W PRZEDSZKOLU
Photon to interaktywny robot edukacyjny, który wprowadza dzieci w świat programowania.
Uczy logicznego myślenia, nowych technologii, szybkiego podejmowania decyzji oraz rozwijania pamięci.
Zabawa z robotem umożliwiła dzieciom poznanie podstaw programowania.
Dzieci były zachwycone interaktywną zabawką.
1
Rekrutacja.
Zapraszamy do zapoznania się z komunikatami Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim oraz z niezbędnymi dokumentami, które są wymagane podczas rekrutacji.
Profilaktyka koronawirusa.
Dnia 02.03.2020 roku w szkole Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim odbył się apel informacyjny podczas którego Pani Dyrektor przekazała rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa.
W szkole zostały także wywieszone instrukcje dotyczące mycia rąk.
Prosimy o zapoznanie się z informacjami, które są poniżej.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Dnia 28 lutego odbył się apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość poprowadził Pan Ryszard Krajnik, który przedstawił krótki zarys historyczny oraz prezentację tematyczną. Gościem specjalnym był Pan Rafał Tesmer - Prezes Stowarzyszenia Reduta Tradycji i Historii Ziemi Lubawskiej oraz jeden z redaktorów kwartalnika „Wyklęci”. Pan Rafał ciekawie opowiedział uczniom o żołnierzach wyklętych w szczególnym nawiązaniu do terenów Gminy Kurzętnik.Od 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Tego dnia w 1951 roku wykonano wyrok śmierci na ostatnich dowódcach antykomunistycznego zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Wyklęci - to ci, którzy nie uznali końca II wojny i z bronią w ręku wystąpili przeciw drugiemu zaborczemu totalitaryzmowi, jakim po zakończeniu wojny okazał się komunizm. Stanęli nie tylko przeciw potężnym siłom nowego agresora, lecz także wobec jego gigantycznej, bezwzględnej propagandy. Nie mogli zwyciężyć zbrojnie, ani nawet ocalić swojego wizerunku. Do tej pory nie wiadomo, gdzie pochowano ciała wielu z nich pomordowanych w okrutny sposób. Przez lata ciążyła na nich opinia „bandytów, antysemitów i złodziei”. Dziś jednak wiemy, że byli to ludzie szlachetni, wspaniali żołnierze, podporządkowani hierarchii i uznający dyscyplinę, oddani ojczyźnie i wierni do końca swoim ideałom.Dziękujemy bardzo za żywą lekcję historii.
19
Występ wokalny podczas debaty oświatowej.
Debata oświatowa.
Za nami debata oświatowa w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim. Dziękujemy za liczne przybycie rodzicom, uczniom oraz nauczycielom, którzy poświęcili swój czas, aby przedstawić swoje potrzeby, wizje, pomysły, które przyczynią się do polepszenia funkcjonowania szkół w naszej gminie.
31
ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA DEBATĘ OŚWIATOWĄ.
Turniej Narciarsko-Snowboardowy
25 lutego 2020 roku na obiektach narciarskich Kurzej Góry odbył się Turniej Narciarsko-Snowboardowy. Naszą szkołę reprezentował jeden uczeń, Jan Wanat z klasy piątej. Wielkie gratulacje dla uczestnika, który chciał wziąć udział w zawodach oraz dla jego mamy, Pani Anny Wanat, która towarzyszyła swojemu synowi podczas rywalizacji.
Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/pg/GminaKurzetnik/posts/?ref=page_internal
Indywidualno-Drużynowe Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Ringo
21.02.2020 roku w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Indywidualno-Drużynowe Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Ringo. Zawody odbyły się w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2005-2006) oraz Igrzysk Dzieci (rocznik 2007 i młodsi) oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały 3- osobowe drużyny w każdej kategorii.
Skład drużyn:
Igrzyska Dzieci- dziewczęta: Roksana Cegielska, Dominika Patalon, Nikola Styborska.
Igrzyska Dzieci- chłopcy: Bartosz Szelągowski, Adrian Domżalski, Aleksander Puwalski.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej- dziewczęta: Nikola Rydzińska, Oliwia Płotka, Klaudia Stumska.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej- chłopcy: Kacper Puwalski, Maciej Płotka, Arkadiusz Urbański.
W grupach "starszych" startowało 11 drużyn, a w "młodszych" 9 drużyn.
Drużyny z Brzozia Lubawskiego w kategorii Igrzysk Dzieci- chłopcy oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej- dziewczęta zajęły VI miejsce w województwie. Drużyna chłopców Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęła III miejsce w zawodach, natomiast dziewcząt Igrzysk Dzieci I miejsce. Dodatkowo Roksana Cegielska indywidualnie zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulacje!!!
13
Dzień Myśli Braterskiej
Dnia 21.02.2020 r. odbył się Dzień Myśli Braterskiej w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku. Nasi uczniowie zaprezentowali krótką charakterystyką drużynę harcerską pląsem oraz piosenką. DMB rozpoczął się świeczkowiskiem harcerskim. Nie zabrakło śpiewu, pląsów i gawędy.
8
Dzień Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Ma ono służyć promocji rodzimego języka oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się nim w życiu codziennym.
Jako młode pokolenie powinniśmy szczególnie dbać o jego kultywowanie, wyrażające się właśnie poprzez dbałość o poprawność językową naszych wypowiedzi i tekstów pisanych. Dlatego nasza szkoła włączyła się bardzo aktywnie w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Koordynatorkami tej akcji były polonistki: Alicja Głowacka oraz Emilia Wierzchołowska, które przygotowały dla uczniów szereg zadań.
Na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka tematyczna ukazująca piękno naszego języka oraz błędy językowe, które popełniamy najczęściej.
Uczniowie klas IV-VIII wykonali prace graficzne w aplikacji Chmura tagów, których tematem były zagadnienia z ortografii, gramatyki i literatury. Była to wspaniała okazja do utrwalenia tych wiadomości oraz do zaprezentowania ich w nowej technice. Prace uczniów zawisły na drzwiach każdej klasy.
Uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w ineraktywnym quizie językowym, który rozwiązywali w aplikacji Kahoot. Najlepsza okazała się Roksana Cegielska z klasy VII, drugie miejsce zajęła uczennica kl. VIII - Klaudia Stumska, natomiast na trzeciej pozycji uklasyfikowała się Oliwia Płotka z klasy VII.
Podczas przerw śródlekcyjnych działały dwie stacje ortograficzne, gdzie każdy uczeń mógł sprawdzić swoje umiejętności w tej dziedzinie. Za poprawne wykonanie zadania otrzymywał naklejkę ,, Jestem przyjacielem języka polskiego”. Nad poprawnością ortograficzną czuwały uczennice z klasy VII i VIII: Oliwia Gawińska, Nikola Styborska, Klaudia Stumska i Nikola Rydzińska.
W tym dniu we wszystkich klasach na lekcjach języka polskiego królowały gry i zabawy językowe. Uczniowie rozwiązywali zagadki logiczne, rebusy, anagramy i krzyżówki.
Język polski nie należy do łatwych, o czym przekonali się uczestnicy klasowych konkursów o tytuł ,, Mistrza mowy ojczystej”. Zmagania z wierszykami łamiącymi język uświadomiły uczniom nie tylko piękno naszego języka, ale również konieczność ciągłych ćwiczeń artykulacyjnych. Wierszyki okazały się dużym wyzwaniem dla uczniów, ale również okazją do wspólnej zabawy i uśmiechu. Tytuł ,, Mistrza mowy ojczystej” zdobyli: Gabriela Brzozowska- kl. VI, Klaudia Stumska- kl. VIII oraz Oliwia Płotka z klasy VII.
Obchody Dnia Języka Ojczystego upłynęły w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieję, że uczniowie uświadomili sobie, że język ojczysty jest naszym skarbem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać.
11
Debata oświatowa.
Debata oświatowa.
Konkurs rysunku "NIEBO".
Rozstrzygnięcie konkursów o Mikołaju Koperniku
Dnia 20 lutego 2020 r. Pani Dyrektor Anna Błaszkowska podsumowała działania szkoły związane z 547. urodzinami wielkiego polskiego astronoma - Mikołaja Kopernika. 19 lutego po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Nauki Polskiej. Data jest nieprzypadkowa, ponieważ 19 lutego to dzień urodzin Mikołaja Kopernika. Uczniowie klas I - III uczestniczyli w konkursie plastycznym: "Portret Mikołaja Kopernika", którego koordynatorem była pani Sylwia Żelazna, natomiast uczniowie klas IV - VIII w konkursie wiedzowym o życiu Mikołaja Kopernika z wykorzystaniem platformy Kahoot pod opieką pana Zbigniewa Osmańskiego. W akcję włączył się również Samorząd Uczniowski.
Wyniki konkursu plastycznego:Klasa IFilip Mirosław - I miejsceRobert Jacuński - wyróżnienie
Klasa IIIgor Beszczyński - I miejsceZuzanna Szczygłowska - wyróżnienie
Klasa IIIRoksana Karbowska - I miejsceMaja Jacuńska - wyróżnienie
Wyniki konkursu wiedzowego:Nikola Rydzińska - I miejsceRoksana Cegielska - II miejscePiotr Rogowski - III miejsce
Gratulujemy!!!
17
Wyjazd do Torunia- 20.02.2020 r.
20.02.2020 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego odwiedzili Toruń, a w nim m.in. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Wyjazd był przeznaczony dla przodowników nauki za I śródrocze roku szkolnego 2019/2020 ze szkół Gminy Kurzętnik. Całkowity koszt wyjazdu pokrywał Urząd Gminy Kurzętnik, który był organizatorem inicjatywy Wójta, Pana Wojciecha Dereszewskiego.
13
IV Powiatowy Konkurs Savoir- Vivre „Etykieta w biznesie”.
Dnia 19.02.2020 roku uczniowie naszej szkoły z klasy VIII Nikola Rydzińska, Klaudia Stumska i Arkadiusz Urbański brali udział w IV Powiatowym Konkursie Savoir- Vivre „Etykieta w biznesie”, który odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku. Nasza Drużyna zdobyła III miejsce. Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą na temat etykiety w pracy, zaprezentować 3 zawody i odpowiednie do nich stroje. Ponadto zagadnienia konkursowe dotyczyły wiedzy i umiejętności na temat rozmowy kwalifikacyjnej, pisania CV czy odpowiedniego umiejscowienia osób w samochodzie zgodnie z zasadami savoir-vivre.
Gratulujemy !!!
JUBILEUSZ KOPERNIKA
19. lutego przypada 547. Rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji uczennice naszej szkoły- Oliwia Płotka i Dominika Patalon wspólnie z uczniami szkół gminy Kurzętnik oddały hołd astronomowi. Organizatorzy jubileuszu zadbali o uroczysty akcent- złożenie kwiatów pod Kulą Kopernika oraz krótką prelekcję o życiu naukowca. Zdjęcia: https://www.facebook.com/GminaKurzetnik
1
Walentynki
14 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole Święto Zakochanych - Walentynki. Wszyscy uczniowie mogli przesłać sobie słowa sympatii dzięki specjalnie utworzonej walentynkowej poczcie. Uczniowie mogli również zakupić słodkość - lizaka w kształcie serduszka. Również z okazji walentynek pierwsi tego dnia czytelnicy otrzymali zakładki do książek - serduszka. Można też było wykonać je samodzielnie techniką origami.
19
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie