Hymn Narodowy w wykonaniu dzieci z grup przedszkolnych
Narodowe Święto Niepodległości w grupach przedszkolnych
Niepodległościowy Turniej Szachowy
- 3
9.11.2024 r. w Gminnym Centrum Kultury odbył się Niepodległościowy Turniej Szachowy. Uczestniczyło w nim blisko 30 szachistów z powiatu, a także goście z Olsztyna. Naszą szkołę reprezentowało trzech zawodników, którzy grali w najmłodszej grupie wiekowej - rocznik 2014 i młodsi. Rozegrali oni po 6 partii i osiągnęli oni następujące wyniki: Nataniel Malinowski - 5 p. - II miejsce, Paweł Dworznik - 3 p., Tymoteusz Górzyński - 2,5 p. Gratulujemy i dziękujemy za włączenie sie w działanie na rzecz uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.
Zapraszamy na Koncert Niepodległościowy "Dźwięki Wolności"
Konkurs recytatorski o tematyce niepodległościowej
Dzisiaj w Gminnym Centrum Kultury odbył się kolejny konkurs recytatorski o tematyce niepodległościowej. Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Rezmer - uczennica klasy czwartej, Aurelia Jakielska - uczennica klasy szóstej. Celami konkursu były: popularyzacja treści patriotycznych; budowanie postaw patriotycznych wśród młodszego pokolenia Polaków; uwrażliwienie na piękno mowy ojczystej, kształtowanie umiejętności recytatorskich. Jury zwracało uwagę na: dobór repertuaru; interpretację tekstu; ogólne wrażenie artystyczne; kulturę słowa; ekspresję wykonania. Uczennice naszej szkoły recytowały wiersze pod tytułem: ,,Dawni królowie tej ziemi" Władysława Bełzy oraz ,,Tęsknota za krajem" Konstantego Gaszyńskiego. Swoją interpretacją bez wątpienia zachwyciły wszystkich słuchaczy. Jury miało trudny wybór, ale po długich obradach ogłoszono wyniki: Zuzanna Rezmer zdobyła trzecie miejsce, natomiast pozostali uczestnicy, którzy nie uplasowali się na podium, w tym Aurelia Jakielska, zdobyli wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Akademia z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości
- 5
Dziś w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, której celem było: przypomnienie wydarzeń w kraju, które miały wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości. Upamiętnienie postaci, które w Polsce i na emigracji walczyły o niepodległość. Rozwijanie poczucia przynależności do społeczności patriotycznej. Kształtowanie prawidłowych postaw wobec swej ojczyzny. Szanowanie polskich symboli narodowych. Po wspólnym odspiewaniu hymnu narodowego oraz wysłuchania przemówienia wicedyrektora Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim pana Arkadiusza Kamińskiego widzowie obejrzeli incenizację, w której wystąpili uczniowie klasy siódmej oraz ósmej. Uroczystość została uświetniona występem szkolnego chóru ,,Orlątka''. Opowiadana historia przeplatana była piosenkami patriotycznymi, a także scenkami, w których wzięli udział uczniowie w pięknych strojach patriotycznych, żołnierskich wraz z rekwizytami, bez wątpienia wszystkie te elementy pozwoliły widzom przenieść się do czasów naszych przodków, walczących o niepodległość, do trudnych czasów, kiedy słowo patriotyzm nie było nikomu obce. To właśnie wszystkim walczącym od dnia 11 listopada 1918r. zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, pielęgnowanie polskich tradycji… Wszyscy zgromadzeni, aby w pełni ukazać patriotyzm zaśpiewali ,,Rotę'' oraz hymn naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom w przygotowanie akademii.
Patriotyczne zmagania wokalne
- 4
W Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku odbył się GMINNY PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ 🇵🇱 Naszą szkołę podczas konkursu reprezentowali: 🔴 Nikola Mirosław, kl. 0🔴 Zuzanna Kotewicz, kl. 4🔴 Amelia Styborska, kl. 4🔴 Filip Mirosław, kl. 6 🔴 Kaja Czajkowska kl. 7
🎤 Wyniki konkursu poznamy podczas WIECZORNICY NIEPODLEGŁOŚCIOWEJ 8.11, która odbędzie się w GCK w Kurzętniku. 🎶🎵 Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych prezentacji wokalnych. 👏👏👏
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki z grup przedszkolnych: „Wesołe Nutki” oraz „Słoneczka” wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle, rozpoznawały bajkę po rekwizycie, układały historyjkę obrazkową do bajki pt. „Calineczka”. Dzieci uczestniczyły w balu bajkowych postaci.
7
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, w dniu 5 listopada, cała społeczność szkolna miała okazję przenieść się do bajkowego świata. Uczniowie, ale także i niektórzy nauczyciele przebrali się za swoje ulubione postacie z książek i filmów animowanych. To wspaniała okazja, by na chwilę stać się bohaterem ulubionej opowieści i poczuć magię bajkowego świata!
Zapalenie znicza
- 2
1 listopada to dzień zadumy, refleksji, zatrzymania się na chwilę i spojrzenia wstecz na tych, których już nie ma. Członkowie 6 Drużyny Harcerskiej z Brzozia Lubawskiego, z tej okazji udali się na miejsce pamięci ks. A. Zabrockiego i ofiar II wojny światowej, zapalili świeczkę i uczcili minutą ciszy pamięć o poległych. Czuwaj! ⚜️
Międzynarodowy Dzień Białej Laski
- 14
„Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”Z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski, w klasach I-III odbyły się zajęcia z tyflopedagogiem Panią Magdą Wiśniewską. Spotkania miały na celu m.in. kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową, a także przygotowanie społeczeństwa do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku, zauważenie ich problemów. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z codziennymi przyrządami ułatwiającymi funkcjonowanie osób niewidomych i słabowidzących np. białą laską, kostka Rubika dla niewidomych, lupy, folia i linijka powiększająca, zeszyty z powiększoną liniaturą, książki pisane językiem Braille’a. Uczniowie próbowali również odczytać i zapisać teksty systemem znaków Braille’a a także mieli możliwość zapisu tekstu na tabliczce oraz metkownicy brajlowskiej.W tym roku zapoznaliśmy się także z „Czarną książką kolorów” dzięki której mogliśmy przybliżyć to, w jaki sposób osoby niewidome „widzą” kolory.
PODSUMOWANIE MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2024
- 14
Przez cały październik w naszej szkole trwał Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W bieżącym roku hasłem promującym to wydarzenie było "Poznajmy się w bibliotece". Obchody miały na celu podkreślenie roli biblioteki w życiu szkoły oraz rozwijanie czytelnictwa wśród uczniów. Stanowiły okazję do podjęcia różnych aktywności. W programie działań bibliotecznych znalazły się:- "Wędrujący kuferek",- quiz "Ulubiona książka z dzieciństwa"- akcja "Starsi czytają młodszym"- konkurs plastyczny "Kącik czytelniczy moich marzeń".I tak "Wędrujący kuferek" trafił w ręce uczniów klas 1-3. Dzieci otrzymały w nim m.in. książeczki do samodzielnego czytania. Każda z klas w ciągu tygodnia zapoznawała się z jego zawartością oraz listem od pani bibliotekarki, który zachęcał do lektury. Kuferek rozpoczął swoją "podróż" w gronie trzecioklasistów.Podczas quizu "Ulubiona książka z dzieciństwa", uczniowie klas 4-8 mieli za zadanie odgadnąć tytuł książki, jaką z chęcią czytali ich wychowawcy, kiedy byli mali. Udało się to następującym wychowankom:klasa 4 (wych.p.Karolina Karbowska)Jakub PuwalskiPiotr Szałkowskiklasa 5 (wych.p.Zbigniew Osmański)Milena KlimekMarcin Szałkowski klasa 6 (wych.p. Katarzyna Kamińska)Tymoteusz Jastrząb Jan Gawińskiklasa 8 (wych.p.Dominika Dembieńska)Maja JacuńskaAkcja "Starsi czytają młodszym" odbyła się 25 października. Dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego wysłuchały fragmentu książki "Pięciopsiaczki" Wandy Chotomskiej w wykonaniu uczennic klasy 6: Aurelii Jakielskiej i Lukrecji Kroll oraz pani bibliotekarki. Otrzymały jeszcze słodką niespodziankę i kolorowanki niesfornej gromadki. Czytanie zbiegło się z Dniem Kundelka. Książka uświadomiła najmłodszym, jak powinna wyglądać odpowiedzialna opieką nad pupilami, stworzeniami słabszymi od nas. Zachęcamy do lektury.A oto wyniki konkursu plastycznego "Kącik czytelniczy moich marzeń" dla klas 4-8:I miejsce: Anna Napiórkowska (klasa 5)Il miejsce: Kornelia Ulkowska (klasa 4)Ill miejsce: Marika Kowalska (klasa 4)wyróżnienia: Wiktor Rochewicz i Ewa Nehring (klasa 4)Z prac nagrodzonych uczniów została przygotowana wystawka.Serdecznie dziękujemy społeczności szkolnej za zaangażowanie i wspólną zabawę. Do następnego roku:-).
Wizyta w firmie Expom
🚌 Uczennice klasy 8 wybrały się dzisiaj z wizytą do firmy @Expom S.A. w ramach realizacji programu zawodoznawstwa w naszej szkole. Dziękujemy bardzo panu Przemysławowi za opowiedzenie o pracy w laboratorium 🔬 i za możliwość wzięcia udziału w testach wytrzymałości materiałów stalowych, 🏗️ panu Pawłowi za oprowadzenie nas po halach produkcyjnych i opowiedzenie o projektach realizowanych w firmie oraz pani Klaudii za zapoznanie nas z tajnikami pracy biurowej 🗂️ oraz przedstawieniem możliwości odbycia praktyk czy stażu w firmie 👩🏻🏫. To była bardzo pouczająca wizyta, dzięki której poznałyśmy jedną z największych firm w naszej okolicy.
Wizyta przedszkolaków w bibliotece
Dnia 29.10.2024 r. przedszkolaki z punktu i oddziału przedszkolnego odwiedziły bibliotekę szkolną. Wszystkie dzieci bardzo serdecznie przywitała pani Żaneta Gorczyńska, która jest nauczycielem bibliotekarzem w naszej szkole. Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Spotkanie w bibliotece nie mogło odbyć się bez głośnego czytania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać członkiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci, aby móc skorzystać z bogatej oferty dla dzieci.
Tydzień Kariery
„Eko Kariera” to hasło tegorocznego Tygodnia Kariery, który obchodziliśmy w naszej szkole od 21 do 25 października. Uczniowie klasa IV-VIII przygotowali plakaty zawierające hasła, rymowanki związane z pracą. Chętni uczestniczyli w konkursie plastycznym pt. „Zawód przyszłości”. Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w konkursie plastycznym pt. „Mój wymarzony zawód”. Jury doceniło prace następujących uczniów: Nikola Mirosław – I miejsce Miłosz Wiśniewski- wyróżnienie Nina Dobies- I miejsce Bartosz Szałkowski – wyróżnienie Anna Błędowska- I miejsce Jakub Różankowski- wyróżnienie Chętni uczniowie klas I-III uczestniczyli w teście wiedzy związanym z zawodami. Nagrodzeni uczniowie zdobyli maksymalną ilość punktów. Gratulujemy: Stasiowi Kłoskowskiemu, Marcelinie Zyra – kl. I, Tosi Górzyńskiej, Zosi Gruźlewskiej, Lenie Wiśniewskiej – kl. II oraz Marysi Jakielskiej z kl. III. Uczniowie wszystkich klas otrzymali w formie elektronicznej quizy, zagadki, łamigłówki dostoswane do możliwości. Również wychowawcy otrzymali materiały związane z Tygodniem Kariery, które realizowali w czasie zajęć. Zapraszamy do wspólnej zabawy w Tygodniu Kariery za rok!
5
Pasowanie na Przedszkolaka i Starszaka
- 22
Dnia 28 października 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka i Starszaka”. Pasowania dokonał Pan Wicedyrektor Arkadiusz Kamiński, który w słowach skierowanych do przedszkolaków, życzył im wielu sukcesów oraz przekazał upominki dla całej grupy. W uroczystości uczestniczyła również Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Milena Kozicka, która również skierowała życzenia do przedszkolaków oraz przekazała upominki od Rady Rodziców. Dzieci przedstawiły swoje umiejętności artystyczne rozwijane do tej pory w przedszkolu: śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy. Rodzice przedszkolaków przygotowali słodki poczęstunek oraz upominki dla dzieci.
Turniej szachowy o Puchar LGD Ziemia Lubawska, Nowe Miasto, 26.10.2024 r.
- 3
26.10.2024 r. w Nowym Mieście Lub. odbył się turniej szachowy o Puchar LGD Ziemia Lubawska. Rozgrywki toczyły się w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 2013 i młodsi, rocznik 2012 – 2007, 2006 i starsi. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów w najmłodszej kategorii: Tymoteusz Górzyński, Oliwier Jakubowski, Fabian Jakubowski. Rozegrano 7 rund, maksymalnie można było więc zdobyć 7 punktów. Wyniki naszych uczniów: Fabian – 3 p., Tymoteusz – 3 p., Oliwier – 3 p.
Wizyta higienistki
- 6
Dnia 24.10.2024 r. dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego odwiedziła higienistka szkolna Pani Urszula Budka. Pani higienistka opowiedziała o swoim zawodzie, czym się zajmuje. Zwróciła uwagę m.in. jak ważny jest ruch, zdrowe odżywianie się oraz spożywanie owoców i warzyw. Pani Urszula wyjaśniła jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia.Największe zainteresowanie wzbudziła jednak torba z którą przybyła Pani Urszula, a zwłaszcza jej wyposażenie, czyli aparat do mierzenia ciśnienia, stetoskop, strzykawki, bandaże i inne akcesoria medyczne. Pani higienistka zademonstrowała dzieciom niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, a nawet mierzenie ciśnienia. Dzieci utrwaliły numery alarmowe. Na zakończenie każde dziecko otrzymało od gościa naklejkę „DZIELNY PACJENT”.
Nasadzaniem roślin na cmentarzu cholerycznym
W ramach kontynuacji wiosennego porządkowania dawnego cmentarza cholerycznego, zainicjonowanego przez Fundację Wybudowania, a także w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych wolontariusze i harcerze zajęli się nasadzaniem miejsca pamięci. Wsadzili rośliny okrywowe takie jak barwinek, konwalię ogrodową, fiołki, bluszcz. Sadzonki zbierano od uczniów i lokalnej społeczności. Nasadzenia mają ograniczyć rozwój chwastów oraz stworzyć miejsce naturalne stąd wybór tych roślin.
Inicjatywę zorganizowano we współpracy z panią Eweliną Margalską – sołtys Brzozia Lubawskiego i Piotra Karkuta- radnego Gminy Kurzętnik. Podsumowaniem akcji było ognisko,
za które dziękujemy pani sołtys i panu radnemu.
Zaśpiewali dla Jana Pawła II
- 3
W Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach odbył się III Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Religijnej "Ojcu Świętemu Śpiewajmy".
Z naszej szkoły zaprezentowali się:
- Nikola Mirosław
- Zuzanna Kotewicz
- Anna Zielińska
- Filip Mirosław
- Kaja Czajkowska
2 MIEJSCE - ANNA ZIELIŃSKA
3 MIEJSCE - ZUZANNA KOTEWICZ
3 MIEJSCE - NIKOLA MIROSŁAW
3 MIEJSCE - FILIP MIROSŁAW
Gratulacje!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie