Uczennice klasy IV: Zuzanna Kotewicz, Kornelia Ulkowska i Marika Kowalska, pod opieką pani Karoliny Karbowskiej, po raz pierwszy reprezentowały naszą szkołę w Rejonowych Zawodach Udzielania Pierwszej Pomocy PCK! Dziewczęta wykazały się dużą wiedzą teoretyczną i praktycznymi umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy, stawiając czoła różnym wyzwaniom w duchu współpracy i zaangażowania. Jesteśmy bardzo dumni z ich odwagi i zaangażowania. Brawo za świetny start i zdobyte doświadczenie! #PierwszaPomoc #ZawodyPCK #DumaSzkoły #MłodziRatownicy
Pierwszy udział naszych uczennic w Rejonowych Zawodach Udzielania Pierwszej Pomocy PCK
Tak świętowaliśmy XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Nasza szkoła zorganizowała egzaminy, w których uczniowie klas II - VIII mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w szybkim liczeniu oraz znajomości tabliczki mnożenia. Atmosfera była przyjazna, a uczennice klasy szóstej jako komisje egzaminacyjne świetnie poradziły sobie z przeprowadzeniem testów! W szkole stacjonowały również "Patrole Egzaminacyjne”, które egzaminowały nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły. Wszyscy zaangażowali się w zabawę, a dorośli dzielili się wspomnieniami ze swoich szkolnych lat. Każdy zdający otrzymał Certyfikat "Eksperta Tabliczki Mnożenia". To był nie tylko oryginalny sposób na promowanie matematyki, ale także wspaniała okazja do integracji lokalnej społeczności. Tabliczka mnożenia wciąż jest aktualna i każdy z nas może się nią pochwalić! Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do nas w tej matematycznej przygodzie. Razem pokazujemy, że nauka może być świetną zabawą!
II miejsce Oliwiera Jakubowskiego w Konkursie Ekologiczno-Literackim IV edycji ,,Tu jest moja mała ojczyzna”
Konkurs polegał na stworzeniu przewodnika rowerowego lub pieszego po okolicy. Na konkurs wpłynęło ponad 30 prac. Organizatorem był Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. Opiekunem był pan Ryszard Krajnik. Więcej informacji pod adresem: https://wmodn.olsztyn.pl/wyniki-konkursu-tu-jest-moja.../ Gratulujemy!
Rozstrzygnięcie konkursu „Orzeł Biały w Godle”
Dnia 14 listopada 2024 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o tematyce patriotycznej „ORZEŁ BIAŁY W GODLE”. Konkurs skierowany był do dzieci z punktu i oddziału przedszkolnego. Celem konkursu było rozbudzanie wśród dzieci zainteresowań swoją narodowością, miejscowością, jej historią, tradycją i kulturą, rozwijanie wyobraźni plastycznej i kreatywności, doskonalenie sprawności manualnej.Komisja konkursowa przyznała uczestnikom następujące miejsca:I miejsce: Alicja BeszczyńskaII miejsce: Weronika BeszczyńskaIII miejsce: Sara WróblewskaPani Dyrektor Anna Błaszkowska wręczyła wszystkim dzieciom nagrody oraz dyplomy.
Rozstrzygnięcie konkursu "Aktywność fizyczna kluczem do zdrowia"
Miło nam poinformować, że Pani Dyrektor Anna Błaszkowska wręczyła dyplomy i nagrody uczniom wyróżnionym w konkursie Aktywność fizyczna kluczem do zdrowia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie.
Wycieczka do Hullo
- 32Dnia 12 listopada 2024 r. dzieci z punktu przedszkolnego oraz oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Centrum rekreacyjno-sportowego "Hullo" w Fijewie koło Lubawy. Dzieci korzystały z sali zabaw, która składała się z trójpoziomowego toru przeszkód, przejść, zjeżdżalni, trampolin i basenów z piłeczkami. Ciekawą atrakcją były warsztaty kulinarne, dzięki którym dzieci wykonały czekoladowe praliny oraz je ozdabiały według własnego pomysłu. Przedszkolaki oglądały bajkę edukacyjną w kinie sferycznym pt. ,,Planety". Po rozrywce nadszedł czas na odpoczynek i pyszny posiłek. Dzieci spędziły czas bardzo aktywnie, dobrze się bawiły i zadowolone wróciły do przedszkola. Był to wyjazd pełen wrażeń!
Biegi Niepodległościowe
- 3
11.11.2024 r. na stadionie MOSiR w Nowym Mieście Lub. odbyły się Biegi Niepodległościowe, które od lat są formą uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów: Antonina Górzyńska, Nikodem Cegielski, Tymoteusz Górzyński, Wiktor Rochewicz i Piotr Błędowski. W swojej kategorii -kl.V-VI - Piotr zajął 1. miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom, dziękujemy za udział w sportowym uczczeniu Narodowego Święta Niepodległości. Dziękujemy również rodzicom za pomoc w dowiezieniu i opiece na zawodach
III miejsce dla Nikoli Mirosław
3️⃣ MIEJSCE 🏆 DLA NIKOLI MIROSŁAW
🇵🇱🎶 Z dumą informujemy, że podczas Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej w Kurzętniku nasza uczennica zdobyła zaszczytne 3️⃣ MIEJSCE 🏆. Jej występ był pełen emocji i prawdziwej miłości do Ojczyzny.
Gratulujemy serdecznie pięknej prezentacji wokalnej! 🎤👏
Hymn Narodowy w wykonaniu dzieci z grup przedszkolnych
Narodowe Święto Niepodległości w grupach przedszkolnych
Niepodległościowy Turniej Szachowy
- 3
9.11.2024 r. w Gminnym Centrum Kultury odbył się Niepodległościowy Turniej Szachowy. Uczestniczyło w nim blisko 30 szachistów z powiatu, a także goście z Olsztyna. Naszą szkołę reprezentowało trzech zawodników, którzy grali w najmłodszej grupie wiekowej - rocznik 2014 i młodsi. Rozegrali oni po 6 partii i osiągnęli oni następujące wyniki: Nataniel Malinowski - 5 p. - II miejsce, Paweł Dworznik - 3 p., Tymoteusz Górzyński - 2,5 p. Gratulujemy i dziękujemy za włączenie sie w działanie na rzecz uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.
Zapraszamy na Koncert Niepodległościowy "Dźwięki Wolności"
Konkurs recytatorski o tematyce niepodległościowej
Dzisiaj w Gminnym Centrum Kultury odbył się kolejny konkurs recytatorski o tematyce niepodległościowej. Naszą szkołę reprezentowały: Zuzanna Rezmer - uczennica klasy czwartej, Aurelia Jakielska - uczennica klasy szóstej. Celami konkursu były: popularyzacja treści patriotycznych; budowanie postaw patriotycznych wśród młodszego pokolenia Polaków; uwrażliwienie na piękno mowy ojczystej, kształtowanie umiejętności recytatorskich. Jury zwracało uwagę na: dobór repertuaru; interpretację tekstu; ogólne wrażenie artystyczne; kulturę słowa; ekspresję wykonania. Uczennice naszej szkoły recytowały wiersze pod tytułem: ,,Dawni królowie tej ziemi" Władysława Bełzy oraz ,,Tęsknota za krajem" Konstantego Gaszyńskiego. Swoją interpretacją bez wątpienia zachwyciły wszystkich słuchaczy. Jury miało trudny wybór, ale po długich obradach ogłoszono wyniki: Zuzanna Rezmer zdobyła trzecie miejsce, natomiast pozostali uczestnicy, którzy nie uplasowali się na podium, w tym Aurelia Jakielska, zdobyli wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Akademia z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości
- 5
Dziś w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 106. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, której celem było: przypomnienie wydarzeń w kraju, które miały wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości. Upamiętnienie postaci, które w Polsce i na emigracji walczyły o niepodległość. Rozwijanie poczucia przynależności do społeczności patriotycznej. Kształtowanie prawidłowych postaw wobec swej ojczyzny. Szanowanie polskich symboli narodowych. Po wspólnym odspiewaniu hymnu narodowego oraz wysłuchania przemówienia wicedyrektora Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim pana Arkadiusza Kamińskiego widzowie obejrzeli incenizację, w której wystąpili uczniowie klasy siódmej oraz ósmej. Uroczystość została uświetniona występem szkolnego chóru ,,Orlątka''. Opowiadana historia przeplatana była piosenkami patriotycznymi, a także scenkami, w których wzięli udział uczniowie w pięknych strojach patriotycznych, żołnierskich wraz z rekwizytami, bez wątpienia wszystkie te elementy pozwoliły widzom przenieść się do czasów naszych przodków, walczących o niepodległość, do trudnych czasów, kiedy słowo patriotyzm nie było nikomu obce. To właśnie wszystkim walczącym od dnia 11 listopada 1918r. zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, pielęgnowanie polskich tradycji… Wszyscy zgromadzeni, aby w pełni ukazać patriotyzm zaśpiewali ,,Rotę'' oraz hymn naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom w przygotowanie akademii.
Patriotyczne zmagania wokalne
- 4
W Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku odbył się GMINNY PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ 🇵🇱 Naszą szkołę podczas konkursu reprezentowali: 🔴 Nikola Mirosław, kl. 0🔴 Zuzanna Kotewicz, kl. 4🔴 Amelia Styborska, kl. 4🔴 Filip Mirosław, kl. 6 🔴 Kaja Czajkowska kl. 7
🎤 Wyniki konkursu poznamy podczas WIECZORNICY NIEPODLEGŁOŚCIOWEJ 8.11, która odbędzie się w GCK w Kurzętniku. 🎶🎵 Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych prezentacji wokalnych. 👏👏👏
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki z grup przedszkolnych: „Wesołe Nutki” oraz „Słoneczka” wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle, rozpoznawały bajkę po rekwizycie, układały historyjkę obrazkową do bajki pt. „Calineczka”. Dzieci uczestniczyły w balu bajkowych postaci.
7
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, w dniu 5 listopada, cała społeczność szkolna miała okazję przenieść się do bajkowego świata. Uczniowie, ale także i niektórzy nauczyciele przebrali się za swoje ulubione postacie z książek i filmów animowanych. To wspaniała okazja, by na chwilę stać się bohaterem ulubionej opowieści i poczuć magię bajkowego świata!
Zapalenie znicza
- 2
1 listopada to dzień zadumy, refleksji, zatrzymania się na chwilę i spojrzenia wstecz na tych, których już nie ma. Członkowie 6 Drużyny Harcerskiej z Brzozia Lubawskiego, z tej okazji udali się na miejsce pamięci ks. A. Zabrockiego i ofiar II wojny światowej, zapalili świeczkę i uczcili minutą ciszy pamięć o poległych. Czuwaj! ⚜️
Międzynarodowy Dzień Białej Laski
- 14
„Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”Z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski, w klasach I-III odbyły się zajęcia z tyflopedagogiem Panią Magdą Wiśniewską. Spotkania miały na celu m.in. kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową, a także przygotowanie społeczeństwa do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku, zauważenie ich problemów. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z codziennymi przyrządami ułatwiającymi funkcjonowanie osób niewidomych i słabowidzących np. białą laską, kostka Rubika dla niewidomych, lupy, folia i linijka powiększająca, zeszyty z powiększoną liniaturą, książki pisane językiem Braille’a. Uczniowie próbowali również odczytać i zapisać teksty systemem znaków Braille’a a także mieli możliwość zapisu tekstu na tabliczce oraz metkownicy brajlowskiej.W tym roku zapoznaliśmy się także z „Czarną książką kolorów” dzięki której mogliśmy przybliżyć to, w jaki sposób osoby niewidome „widzą” kolory.
PODSUMOWANIE MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2024
- 14
Przez cały październik w naszej szkole trwał Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W bieżącym roku hasłem promującym to wydarzenie było "Poznajmy się w bibliotece". Obchody miały na celu podkreślenie roli biblioteki w życiu szkoły oraz rozwijanie czytelnictwa wśród uczniów. Stanowiły okazję do podjęcia różnych aktywności. W programie działań bibliotecznych znalazły się:- "Wędrujący kuferek",- quiz "Ulubiona książka z dzieciństwa"- akcja "Starsi czytają młodszym"- konkurs plastyczny "Kącik czytelniczy moich marzeń".I tak "Wędrujący kuferek" trafił w ręce uczniów klas 1-3. Dzieci otrzymały w nim m.in. książeczki do samodzielnego czytania. Każda z klas w ciągu tygodnia zapoznawała się z jego zawartością oraz listem od pani bibliotekarki, który zachęcał do lektury. Kuferek rozpoczął swoją "podróż" w gronie trzecioklasistów.Podczas quizu "Ulubiona książka z dzieciństwa", uczniowie klas 4-8 mieli za zadanie odgadnąć tytuł książki, jaką z chęcią czytali ich wychowawcy, kiedy byli mali. Udało się to następującym wychowankom:klasa 4 (wych.p.Karolina Karbowska)Jakub PuwalskiPiotr Szałkowskiklasa 5 (wych.p.Zbigniew Osmański)Milena KlimekMarcin Szałkowski klasa 6 (wych.p. Katarzyna Kamińska)Tymoteusz Jastrząb Jan Gawińskiklasa 8 (wych.p.Dominika Dembieńska)Maja JacuńskaAkcja "Starsi czytają młodszym" odbyła się 25 października. Dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego wysłuchały fragmentu książki "Pięciopsiaczki" Wandy Chotomskiej w wykonaniu uczennic klasy 6: Aurelii Jakielskiej i Lukrecji Kroll oraz pani bibliotekarki. Otrzymały jeszcze słodką niespodziankę i kolorowanki niesfornej gromadki. Czytanie zbiegło się z Dniem Kundelka. Książka uświadomiła najmłodszym, jak powinna wyglądać odpowiedzialna opieką nad pupilami, stworzeniami słabszymi od nas. Zachęcamy do lektury.A oto wyniki konkursu plastycznego "Kącik czytelniczy moich marzeń" dla klas 4-8:I miejsce: Anna Napiórkowska (klasa 5)Il miejsce: Kornelia Ulkowska (klasa 4)Ill miejsce: Marika Kowalska (klasa 4)wyróżnienia: Wiktor Rochewicz i Ewa Nehring (klasa 4)Z prac nagrodzonych uczniów została przygotowana wystawka.Serdecznie dziękujemy społeczności szkolnej za zaangażowanie i wspólną zabawę. Do następnego roku:-).
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie